Katalog znalezionych fraz
aaaaWelcome to my worldaaaa

Temat: Partner Natalii Oreiro w "Pueblo chico"
Znane jest już nazwisko aktora, partnerującego Natalii Oreiro w jej najnowszej telenoweli "Pueblo chico". Będzie to urodzony 5 marca 1959 roku w Rasario (prowincja Santa Fe) Argentyńczyk DarĂ­o Grandinetti, który jest jednym z najpopularniejszych aktorów w swoim kraju, a u nas znany bardziej jako Marco Zuluaga z filmu "Porozmawiaj z nią" Pedro Almodóvara. Nie będzie z nim problemu związanego wcześniej z Pablo Rago (wzrost). Aktor mierzy sobie 185 cm, jest więc wyższy od Natalii o 11 cm. Prywartnie jest on związany z Marisą Mondino (Dolores Paula Saliban de Marquez w serialu "Kachorra to ja"). Ślub wzięli oni w 1995 roku. Galerię zdjęć aktora można zobaczyć na stronie: http://www.us.imdb.com/name/nm0334882/photogallery
Źródło: seriale.vis.pl/forum/forum/viewtopic.php?t=7368Temat: Sos mi vida (z Natalią Oreiro i Facundo Arana)
Ponieważ ostatnio pojawia się coraz więcej informacji związanych, z tą telenowelą postanowiłem założyć osobny temat i tutaj wklejac wszystkie związane z nią nowości.

Tytuł (roboczy): Sos mi vida (Jesteś moim życiem)
Produkcja: Pol-ka, Yair Dori Communications
Kraj i rok: Argentyna, 2006
Scenariusz: Marcela Guerty i Ernesto Korovsky
Obsada: Natalia Oreiro (Esperanza Munoz "La Monita"), Facundo Arana (MartĂ­n Quesada), Alejandro Awada (Alfredo), Claudia FontĂĄn (Mercedes), Carla Peterson (Constanza)

Już 1 grudnia rozpocznie się praca na planie tej telenoweli, a jej premiera w argentyńskiej telewizji, Canal 13, zaplanowana jest na 2 stycznia 2006 roku.
Natalia ("La Monita") wcieli się w rolę bokserki, dla której jedynym środkiem utrzymania sa pieniądze zarabione na ringu. Jednak, podczas jednej z walk zostaje znokautowana i lekarz mówi jej, że już nie wróci do boksu. Teraz musi poszukać sobie innego zajęcia.
Facundo (Martin) zagra wdowca, który postanowił wrócić do Argentyny aby pracować w firmie razem z ojcem. Ma również narzeczoną, która marzy o ślubie z ukochanym.
Pewnego dnia, sąsiadka informuje "La Monitę", że w ich firmie jest jedno wole miejsce. Dziewczyna postanawia spróbować swoich sił i idzie na spotkanie do biura Martina.
Źródło: seriale.vis.pl/forum/forum/viewtopic.php?t=12159


Temat: Nagła reaktywacja Telenowel
Jak donoszą media2...

Telenowele w natarciu
Telenowele z Ameryki Południowej już od nowego roku zawładną ramówkami polskich stacji telewizyjnych, nawet tych które niedawno zdawały się odchodzić od latynoskich produkcji na rzecz rodzimych tasiemców. Co spowodowało tak nagły powrót zainteresowania telenowelami?

Trzeba przyznać, że takiego wysypu nowości pod względem tego gatunku produkcji telewizyjnych nie było na polskim rynku już dawno. Siedem zupełnie nowych, niedawno nakręconych albo nadal w fazie produkcji telenowel czeka na swoją premierę w styczniu oraz w lutym. Większość, to produkcje amerykańskiej wytwórni Telemundo, która niedawno zdobyła szczyt podium "króla telenowel" spychając znaną od lat meksykańską Televisę.

Na telenowele Telemundo zdecydowała się telewizja Puls, która od 2 stycznia rozpocznie emisję dwóch przebojów - "Kobieta w lustrze" ("La mujer en el espejo") i "Wieczny płomień miłości" ("Gitanas"). Dołączy do niej Zone Romantica, która seriale hiszpańskojęzyczne emituje od początku swojej działalności. "Miłość na sprzedaż" ("Amores de mercado") swoją premierę na tym kanale będzie miało 12 stycznia. TVN również zdecydował się na emisję telenoweli Telemundo - "El cuerpo del deseo" (polski tytuł nieznany). Premiera na początku lutego.

Polsat nie pozostaje w tyle. 2 stycznia planuję premierę argentyńskiej telenoweli komediowej "Juanita, La Soltera" (polski tytuł nieznany), której towarzyszyć będzie powtórkowa emisja znanego z TV4 hitu "Sos Mi Vida" ("Jesteś moim życiem") z Natalią Oreiro w roli głównej. Ostatnią premierą jest wenezuelska historia - "Los Querendones" ("Śnię o twojej miłości"). Premiera 8 stycznia w Zone Romantica.

Dodając do tych licznych premier obecne emisje - "Mojej pięknej grubaski" w Tele5, "Ceny Marzeń" w TVN oraz największego aktualnie hitu "Jesteś moim życiem" w TV4 możemy zauważyć że liczba telenowel w Polsce nie jest dużo mniejsza od emisji w ich rodzimych krajach. Co wplynęło na ten sukces?

Na pewno duży wpływ na zakup seriali przez nasze telewizje ma ich odpowiednia reklama przez dystrybutora. Europa Środkowo-Wschodnia to dla nich drugi, po rodzimym, rynek zysku i zbytu. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dojście do potencjalnych odbiorców takich formatów. Same telewizje są często zainteresowane telenowelami, bo ich ogladalność jest stosunkowo wysoka i stabilna ("Jesteś moim życiem" od początku emisji w TV4 na stałe zagościło w 10 najlepiej oglądanych programach tygodnia tej stacji nie raz zdobywając podium oraz nawet wygrywając rating). Jakość seriali południowoamerykańskich również jest na najwyższym poziomie. Budżet telenoweli nierzadko liczy się w milionach dolarów, (w polskich serialach liczy się go co najwyżej w milionach złotych, ale najczęściej jednak w setkach tysięcy) a główni aktorzy potrafią zbierać wynagrodzenia rzędu kilkuset tysięcy dolarów za odcinek. Do ich produkcji wykorzystuję się całe miasteczka produkcyjne, stworzone specjalnie na potrzeby danego serialu. Często też zdjęcia kręcone są na zewnątrz, przy udziale nawet kilku tysięcy statystów.

Telenowele to oprócz wielkiego jak na tego typu produkcje rozmachu przede wszystkim historie, pełne realizmu, a jednocześnie pewnego rodzaju tajemnicy i zdumienia. Czas pokaże czy polscy widzowie również dadzą się pochłonąć czarowi telenowel.

Juanita, La Soltera
Polsat - od 2 stycznia

Juanita marzy o mężczyźnie doskonałym. Ma odziedziczyć fortunę pod warunkiem, że wyjdzie za mąż. Tommy jest przystojnym młodym mężczyzną, bez grosza przy duszy, ale za to doskonałym uwodzicielem, który szybko uświadamia sobie, że wszystkie jego życiowe problemy rozwiąże Juanita. Tommy jest tak pewny siebie, że już planuje ich ślub. Ale ona wciąż mu się wymyka, a co jeszcze bardziej go deprymuje. Przed nimi wiele romantycznych perypetii, zanim zdołają się naprawdę poznać i będą umieli sobie zaufać. Ich przyjaciele i rodzina nie ułatwią im tego.

Wieczny płomień miłości (Gitanas)
TV Puls - od 2 stycznia

Salome wraz matką, Jovanką, i dwiema siostrami osiedla się w Malarribo. Salome zakochuje się ze wzajemnością w Sebastianie, synu Rafaela Dominqueza, miejscowego notabla. Ich związek nie ma racji bytu. 20 lat wcześniej Jovanka i Rafael byli parą. Gdy kobieta zaszła w ciążę, dowiedziała się, że ukochany ma żonę i synka. Oszukana i upokorzona uciekła z Malarribo. Teraz pragnie zemsty, lecz na jej drodze pojawia się ksiądz Juan brat Rafaela.


Kobieta w lustrze (La mujer en el espejo)
TV Puls - od 2 stycznia

Magia odmienia życie Juliany. Dzięki czarom ciotki z brzydkiego kaczątka przemienia się w piękną kobietę. Niestety, zaklęcie działa tylko w dzień. Juliana zaczyna prowadzić podwójne życie. Jako Maritza Ferrer podejmuje pracę w firmie Gabriela Muttiego. Zakochuje się w Markusie, adoptowanym synu właściciela. Dziewczyna nie podejrzewa, że Gabriel jest jej ojcem. Na skutek intryg Barbary Montesinos, która chce przejąć kontrolę nad fortuną Muttich, Maritza zostaje niesłusznie oskarżona o oszustwo, za które grozi jej aresztowanie.


Miłość na sprzedaż (Amores de Mercado)
Zone Romantica - od 12 stycznia

Lucia jest piękną, ale nieszczęśliwą kobietą, która wychodzi
w młodym wieku za mąż, po tym jak zachodzi w ciążę. Do poślubienia Fernando zmusiła ją matka, której zależało, aby córka nie wychowywała samotnie dziecka. Po ośmiu latach nieudanego związku Lucia postanawia rozstać się z mężem. Jej życie komplikuje się, gdy Fernando zostaje porwany. Okazuje się bowiem, że wyznaczony przez porywaczy okup jest zbyt wysoki by mogła go spłacić. Lucia zostaje zmuszona, żeby sprzedać cały majątek i ogłasza bankructwo. Po jakimś czasie wychodzi na jaw, że to Fernando zaplanował własne porwanie po to by zmusić Lucię do poszukania pomocy finansowej u swego ojca.

Śnię o twej miłości (Los Querendones)
Zone Romantica - od 8 stycznia

To historia przyjaźni dwóch pięknych i odmiennych od siebie kobiet. Dr. Gloria Miralles jest bogatą, arogancką i bardzo samotną kobietą. Mimo doskonałej kondycji finansowej i odniesionego sukcesu zawodowego brakuje przy jej boku mężczyzny. Jej przyjaciółka - szkolna nauczycielka Fe Quintero - musi ciężko pracować by pomóc rodzicom związać koniec z końcem. Mimo trudnej sytuacji materialnej, dzięki pogodnemu nastawieniu do życia Fe otaczają przyjaciele. Mimo to, jej również brakuje romantycznej miłości, do czasu aż poznaje Sergio Griman'a. Sergio jest błyskotliwym prawnikiem, który pojawia się w jej życiu, w dniu kiedy karty tarota zapowiedziały Fe przybycie jej bratniej duszy i miłości od pierwszego wejrzenia.


Już się nie mogę doczekać A wy co o tym sądzicie ?
Źródło: mediasite.boo.pl/forum/viewtopic.php?t=893Welcome to my world